STORAGE MANAGEMENT A/S
Årsregnskap 2014–2026, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 27 912 | 58 934 | −215 682 | 25 463 | −46 211 | −45 970 | 83 089 | 14 923 | 43 528 | 78 532 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 27 497 | 61 061 | −216 567 | 24 375 | −51 230 | −41 794 | 81 310 | 10 688 | 49 994 | — | — | — | — |
| Årsresultat | 27 497 | 61 061 | −216 567 | 24 375 | −51 230 | −41 794 | 60 342 | 9 235 | 33 054 | 63 452 | 39 579 | 63 547 | 58 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 604 318 | 889 185 | 822 013 | 902 200 | 862 277 | 1 122 737 | 1 020 543 | 1 052 027 | 1 651 912 | 2 754 235 | 2 033 183 | 3 860 098 | 2 266 000 |
| Egenkapital | 372 707 | 345 210 | 284 149 | 500 716 | 476 341 | 527 572 | 569 366 | 549 024 | 859 788 | 1 176 734 | 1 213 281 | 1 273 702 | 1 310 000 |
| Sum gjeld | 231 611 | 543 975 | 537 864 | 401 484 | 385 936 | 595 165 | 451 177 | 503 003 | 792 124 | 1 577 501 | 819 902 | 2 586 396 | 956 000 |
| Kortsiktig gjeld | 231 611 | 543 975 | 537 864 | 401 484 | 385 936 | 595 165 | 433 934 | 503 003 | 792 124 | 1 577 501 | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 61,7 % | 38,8 % | 34,6 % | 55,5 % | 55,2 % | 47 % | 55,8 % | 52,2 % | 52 % | 42,7 % | 59,7 % | 33 % | 57,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.