LYSHOLM HOLDING ApS
Årsregnskap 2014–2026, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | −37 343 | −49 100 | −38 786 | −45 583 | −35 190 | −34 827 |
| Resultat før skatt | 232 189 | 71 278 | 243 199 | 72 673 | −381 895 | 363 894 | −167 268 | 131 900 | −3 208 | 150 958 | −5 756 | 400 544 | 541 788 |
| Årsresultat | 181 105 | 75 438 | 189 657 | 56 370 | −298 129 | 283 720 | −130 654 | 103 608 | −3 208 | 118 002 | 5 756 | −305 830 | −495 385 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 750 980 | 2 663 851 | 2 889 701 | 2 940 680 | 3 322 043 | 3 787 050 | 3 657 982 | 3 992 766 | 4 241 658 | 4 399 696 | 4 423 531 | 4 707 971 | 4 789 023 |
| Egenkapital | 2 673 688 | 2 571 983 | 2 872 729 | 2 883 072 | 3 276 702 | 3 724 831 | 3 641 112 | 3 871 766 | 4 218 158 | 4 371 366 | 4 403 364 | 4 409 120 | 4 303 290 |
| Sum gjeld | 77 292 | 91 868 | 16 972 | 57 608 | 45 341 | 62 219 | 16 870 | 121 000 | 23 500 | 28 330 | 20 167 | 298 851 | 485 733 |
| Kortsiktig gjeld | 77 292 | 91 868 | 16 972 | 57 608 | 45 341 | 62 219 | 16 870 | 121 000 | 23 500 | 28 330 | 20 167 | 298 851 | 485 733 |
| Egenkapitalandel | 97,2 % | 96,6 % | 99,4 % | 98 % | 98,6 % | 98,4 % | 99,5 % | 97 % | 99,4 % | 99,4 % | 99,5 % | 93,7 % | 89,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.