P. POULSEN UDLEJNING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 31 891 | −414 223 | 48 773 | 102 681 | 109 686 | −392 980 | 1 278 270 | −67 105 | 357 339 | 222 274 | 325 160 | 870 430 | 111 692 | 93 000 |
| Resultat før skatt | −16 852 | −466 293 | −68 397 | 22 172 | −775 | −514 621 | 1 158 393 | −297 135 | 81 481 | −99 579 | 35 412 | 552 199 | −279 023 | −308 000 |
| Årsresultat | −16 852 | −269 293 | −59 827 | 10 027 | −5 646 | −407 038 | 897 405 | −237 135 | 57 481 | −84 579 | 19 362 | 425 578 | −174 088 | −327 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 956 081 | 2 109 051 | 2 817 333 | 3 470 257 | 3 755 309 | 4 946 214 | 6 554 651 | 5 432 881 | 7 503 799 | 8 095 965 | 6 996 366 | 6 281 217 | 5 215 755 | 5 986 000 |
| Egenkapital | 444 725 | 461 577 | 730 869 | 790 697 | 780 670 | 786 316 | 1 893 354 | 995 949 | 1 233 084 | 1 175 603 | 1 260 182 | 1 240 820 | 815 242 | 989 000 |
| Sum gjeld | 1 511 356 | 1 647 474 | 2 086 464 | 2 679 560 | 2 974 639 | 4 159 898 | 4 661 297 | 4 436 932 | 6 270 715 | 6 920 362 | 5 736 184 | 5 040 397 | 4 400 513 | 4 997 000 |
| Kortsiktig gjeld | 1 218 554 | 1 269 681 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 22,7 % | 21,9 % | 25,9 % | 22,8 % | 20,8 % | 15,9 % | 28,9 % | 18,3 % | 16,4 % | 14,5 % | 18 % | 19,8 % | 15,6 % | 16,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.