DS HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 155 882 | 3 766 621 | 3 642 209 | 233 502 | 183 102 | 211 487 | 268 583 | 187 685 | −8 703 | 282 469 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | −106 041 | 3 799 453 | 3 646 150 | 228 229 | 176 890 | 204 532 | 249 132 | 179 543 | 5 633 | 273 623 | 255 020 | 285 447 | 180 788 | 115 000 |
| Årsresultat | −85 232 | 2 946 937 | 2 968 055 | 177 684 | 137 121 | 158 827 | 193 417 | 138 942 | −15 960 | 212 210 | 224 609 | 270 836 | 165 551 | 160 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 17 009 573 | 17 233 534 | 13 568 332 | 10 156 091 | 10 179 101 | 10 204 816 | 10 166 012 | 10 323 354 | 10 249 327 | 10 342 549 | 10 224 975 | 10 098 910 | 9 907 988 | 10 009 000 |
| Egenkapital | 14 595 931 | 14 816 163 | 11 991 226 | 9 140 971 | 9 077 687 | 9 189 444 | 9 141 216 | 9 055 799 | 9 022 657 | 9 142 017 | 9 029 808 | 8 905 199 | 8 730 963 | 8 663 000 |
| Sum gjeld | 2 413 642 | 2 417 371 | 1 577 106 | 1 015 120 | 1 101 414 | 1 015 372 | 1 024 796 | 1 267 555 | 1 226 670 | 1 200 532 | 1 195 167 | 1 193 711 | 1 177 025 | 1 346 000 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 85,8 % | 86 % | 88,4 % | 90 % | 89,2 % | 90,1 % | 89,9 % | 87,7 % | 88 % | 88,4 % | 88,3 % | 88,2 % | 88,1 % | 86,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.