JØRGEN PLOUGMAND HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −106 932 | −184 546 | −163 194 | −165 796 | −187 595 | −144 728 | −135 633 | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 2 077 199 | 3 871 354 | 3 090 792 | −3 781 724 | 3 023 880 | 3 006 294 | 3 551 629 | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 1 746 576 | 3 135 899 | 3 268 756 | −3 590 329 | 2 457 021 | 2 675 817 | 3 170 545 | −1 015 178 | 843 266 | 1 153 330 | 843 528 | 771 805 | 874 268 | 1 073 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 34 820 058 | 35 079 778 | 31 832 426 | 30 051 218 | 35 226 586 | 33 651 715 | 31 216 107 | 25 977 634 | 28 036 215 | 28 822 176 | 26 710 215 | 25 520 178 | 24 388 647 | 23 763 000 |
| Egenkapital | 34 641 121 | 33 894 545 | 31 758 647 | 29 489 891 | 34 080 220 | 32 123 198 | 29 947 381 | 25 639 641 | 26 904 820 | 26 311 555 | 25 477 330 | 24 883 799 | 24 361 994 | 23 737 000 |
| Sum gjeld | 178 937 | 1 185 233 | 73 779 | 561 327 | 1 146 366 | 1 528 517 | 1 268 726 | 337 993 | 1 131 395 | 2 510 621 | 1 232 885 | 636 379 | 26 653 | 26 000 |
| Kortsiktig gjeld | 178 937 | 1 185 233 | 73 779 | 561 327 | 1 146 366 | 1 528 517 | 1 268 726 | 337 993 | 1 131 395 | 2 510 621 | 1 232 885 | 636 379 | 26 653 | 26 000 |
| Egenkapitalandel | 99,5 % | 96,6 % | 99,8 % | 98,1 % | 96,7 % | 95,5 % | 95,9 % | 98,7 % | 96 % | 91,3 % | 95,4 % | 97,5 % | 99,9 % | 99,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.