JIM RIEL A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 7 418 062 | 6 254 244 | 5 342 961 | 785 186 | 8 075 614 | 9 422 615 | 6 120 077 | 6 726 950 | 4 723 382 | 5 711 615 | 4 763 937 | 2 687 950 | 2 487 035 | 1 760 187 |
| Resultat før skatt | 7 296 881 | 6 359 721 | 5 331 350 | 821 570 | 8 601 345 | 9 646 302 | 6 222 297 | — | 4 791 037 | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 5 629 919 | 4 884 060 | 4 112 279 | 590 373 | 6 629 144 | 7 467 460 | 4 748 192 | 5 249 171 | 3 682 592 | 4 425 571 | 3 590 875 | 1 934 345 | 1 790 834 | 1 272 132 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 10 761 947 | 9 599 494 | 8 587 839 | 4 646 561 | 11 909 353 | 16 466 440 | 9 072 951 | 8 780 416 | 7 194 835 | 7 597 375 | 5 846 494 | 4 641 186 | 3 732 722 | 4 309 620 |
| Egenkapital | 6 180 776 | 5 725 857 | 4 841 797 | 1 629 518 | 7 189 144 | 8 467 460 | 5 748 192 | 6 249 171 | 4 682 592 | 5 425 571 | 1 000 000 | 550 000 | 550 000 | 550 000 |
| Sum gjeld | 4 581 171 | 3 873 637 | 3 746 042 | 3 017 043 | 4 720 209 | 7 998 980 | 3 324 759 | 2 531 245 | 2 512 243 | 2 171 804 | 4 846 494 | 4 091 186 | 3 182 722 | 3 759 620 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | 3 746 042 | — | — | — | — | — | — | — | — | 4 091 186 | 3 182 722 | 3 759 620 |
| Egenkapitalandel | 57,4 % | 59,6 % | 56,4 % | 35,1 % | 60,4 % | 51,4 % | 63,4 % | 71,2 % | 65,1 % | 71,4 % | 17,1 % | 11,9 % | 14,7 % | 12,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.