SKIZMA ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 124 068 | 58 628 | 417 091 | 239 836 | 116 942 | 561 705 | 332 658 | 369 775 | 139 889 | 240 354 | 280 003 | 115 439 | 140 238 |
| Resultat før skatt | −17 072 | −43 638 | 285 434 | 142 364 | 30 787 | 391 651 | 223 672 | 269 509 | 57 955 | — | — | — | — |
| Årsresultat | −15 537 | −34 310 | 221 568 | 110 860 | 23 219 | 303 871 | 172 729 | 209 447 | 47 034 | 110 431 | 143 503 | 2 970 | 17 031 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 252 487 | 1 676 432 | 2 013 513 | 1 455 580 | 4 044 346 | 3 177 644 | 1 296 736 | 1 267 824 | 1 448 655 | 1 385 259 | 1 435 802 | 1 489 560 | 1 764 468 |
| Egenkapital | 980 596 | 996 134 | 1 148 244 | 1 041 076 | 930 216 | 1 017 597 | 751 866 | 684 937 | 515 491 | 538 454 | 487 023 | 343 520 | 340 550 |
| Sum gjeld | 271 891 | 680 298 | 865 269 | 414 504 | 3 114 130 | 2 160 047 | 544 870 | 582 887 | 933 164 | 846 805 | 948 779 | 1 146 040 | 1 423 918 |
| Kortsiktig gjeld | 271 891 | 680 298 | 865 269 | 414 504 | 3 114 130 | 2 160 047 | 503 294 | 529 003 | 923 744 | 815 939 | 906 022 | 1 145 060 | 1 423 918 |
| Egenkapitalandel | 78,3 % | 59,4 % | 57 % | 71,5 % | 23 % | 32 % | 58 % | 54 % | 35,6 % | 38,9 % | 33,9 % | 23,1 % | 19,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.