EJENDOMSSELSKABET BALDERSBÆKVEJ ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 5 021 332 | 2 884 647 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 117 714 | 120 726 | 118 051 | 141 170 | 130 914 | 135 451 | 111 748 | 109 525 | 80 416 | −139 988 | −16 866 | −27 041 | 404 751 | −218 504 |
| Resultat før skatt | 99 026 | 99 217 | 93 947 | 121 349 | 112 867 | 116 643 | 91 914 | 82 038 | 52 153 | −141 694 | −46 587 | −59 649 | 364 380 | −264 114 |
| Årsresultat | 76 838 | 77 273 | 73 279 | 94 652 | 88 037 | 86 033 | 71 693 | 63 989 | 11 077 | −110 711 | −24 591 | −60 549 | −342 555 | 198 969 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 8,1 % | −7,6 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −6,8 % | 6,9 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 498 177 | 2 434 339 | 2 499 271 | 2 555 686 | 2 534 001 | 2 598 441 | 2 566 386 | 2 781 871 | 2 900 610 | 2 867 129 | 3 265 645 | 3 978 794 | 4 729 055 | 3 890 300 |
| Egenkapital | 1 529 230 | 1 587 393 | 1 632 120 | 1 676 641 | 1 696 389 | 1 721 352 | 1 745 919 | 1 782 226 | 1 824 037 | 1 916 360 | 2 128 271 | 2 252 662 | 2 411 611 | 2 165 656 |
| Sum gjeld | 968 947 | 846 946 | 867 151 | 879 045 | 837 612 | 877 089 | 820 467 | 999 645 | 1 076 573 | 950 769 | 1 137 374 | 1 726 132 | 2 317 444 | 1 724 644 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 61,2 % | 65,2 % | 65,3 % | 65,6 % | 66,9 % | 66,2 % | 68 % | 64,1 % | 62,9 % | 66,8 % | 65,2 % | 56,6 % | 51 % | 55,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.