DANX A/S
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−15 872 000 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −14 999 000 | −3 844 000 | 38 982 000 | 41 511 000 | 28 054 000 | 11 004 000 | 9 101 000 | 4 505 181 | −25 776 | 4 635 292 | 1 102 192 | 3 965 349 | 3 091 000 |
| Resultat før skatt | −28 518 000 | −9 683 000 | 37 849 000 | 40 322 000 | 28 108 000 | 10 498 000 | 9 050 000 | 4 966 450 | 1 123 639 | 4 892 532 | 864 844 | 3 788 616 | 2 599 000 |
| Årsresultat | −22 217 000 | −8 526 000 | 29 397 000 | 31 341 000 | 21 937 000 | 8 161 000 | 7 027 000 | 3 833 370 | 828 384 | 3 735 542 | 605 666 | 2 786 541 | 1 888 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 179 416 000 | 163 811 000 | 72 913 000 | 72 150 000 | 63 903 000 | 45 583 000 | 33 579 000 | 28 597 237 | 80 736 722 | 55 276 612 | 28 576 584 | 26 761 798 | 25 912 000 |
| Egenkapital | −15 872 000 | 6 345 000 | 30 871 000 | 13 474 000 | 31 633 000 | 19 696 000 | 11 535 000 | 4 508 056 | 10 674 686 | 9 846 302 | 6 110 760 | 7 505 094 | 4 719 000 |
| Sum gjeld | 195 288 000 | 157 466 000 | 42 042 000 | 58 676 000 | 32 270 000 | 25 887 000 | 22 044 000 | 24 089 181 | 70 062 036 | 45 430 310 | 22 465 824 | 19 256 704 | 21 193 000 |
| Kortsiktig gjeld | 140 390 000 | — | 38 437 000 | 55 701 000 | 23 047 000 | 23 079 000 | 20 047 000 | 24 089 181 | 70 062 036 | 45 430 310 | — | — | — |
| Egenkapitalandel | −8,8 % | 3,9 % | 42,3 % | 18,7 % | 49,5 % | 43,2 % | 34,4 % | 15,8 % | 13,2 % | 17,8 % | 21,4 % | 28 % | 18,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.