JOHN JENSENS MASKINFABRIK A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 1 391 673 | 1 699 458 | 801 167 | 1 345 922 | 646 441 | 877 598 | −871 456 | 4 990 | −949 117 | 2 626 657 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 1 309 354 | 1 822 527 | 803 023 | 1 248 835 | 496 441 | 701 641 | −1 069 381 | −214 996 | −1 156 213 | 2 431 366 | 1 795 744 | 57 528 | 952 613 | 48 000 |
| Årsresultat | 1 123 996 | 1 381 987 | 373 459 | 971 743 | 387 062 | 547 044 | −834 118 | −168 248 | −902 121 | 1 892 320 | 1 398 490 | 44 200 | 816 354 | −115 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 15 378 425 | 13 831 648 | 13 712 203 | 7 395 259 | 7 051 939 | 8 281 670 | 8 566 409 | 9 610 455 | 9 418 847 | 9 735 989 | 9 303 632 | 9 841 585 | 7 184 181 | 7 655 000 |
| Egenkapital | 8 805 131 | 11 395 203 | 9 973 616 | 4 585 351 | 3 613 608 | 3 226 546 | 2 679 502 | 3 513 620 | 3 681 869 | 4 983 989 | 3 491 669 | 2 093 179 | 1 736 979 | 921 000 |
| Sum gjeld | 6 573 294 | 2 436 445 | 3 738 587 | 2 809 908 | 3 438 331 | 5 055 124 | 5 886 907 | 6 096 835 | 5 736 978 | 4 752 000 | 5 811 963 | 7 748 406 | 5 447 202 | 6 734 000 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | 2 619 908 | 3 058 331 | 3 975 297 | 4 811 575 | 4 783 150 | 3 834 155 | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 57,3 % | 82,4 % | 72,7 % | 62 % | 51,2 % | 39 % | 31,3 % | 36,6 % | 39,1 % | 51,2 % | 37,5 % | 21,3 % | 24,2 % | 12 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.