Lanclint HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | 6 480 291 | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −195 781 | 881 670 | 939 410 | 1 091 529 | 14 093 827 | 4 946 234 | 5 347 009 | 3 080 148 | 3 842 203 | — | 1 211 287 | 591 351 | 279 872 | 716 |
| Resultat før skatt | 5 870 758 | 26 741 601 | 7 275 951 | 39 696 807 | 36 368 180 | 11 931 885 | 8 982 711 | 8 998 266 | 7 756 198 | — | 4 064 621 | 2 718 575 | 2 970 702 | 3 497 |
| Årsresultat | 4 555 012 | 26 412 189 | 6 621 765 | 39 354 098 | 33 173 868 | 10 805 181 | 7 784 366 | 8 523 383 | 6 879 664 | — | 3 734 846 | 2 452 878 | 2 962 711 | 3 381 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | 82,5 % | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | 120,1 % | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 129 738 620 | 142 720 645 | 123 799 272 | 130 176 085 | 106 300 433 | 73 134 530 | 68 652 077 | 66 839 212 | 61 685 809 | 55 879 175 | 49 080 988 | 40 679 604 | 35 616 357 | 33 146 |
| Egenkapital | 122 867 151 | 136 312 139 | 109 899 950 | 113 210 222 | 83 128 273 | 58 042 423 | 53 152 013 | 49 389 846 | 49 476 351 | 42 996 687 | 33 493 377 | 30 169 300 | 28 016 422 | 25 055 |
| Sum gjeld | 6 871 469 | 6 408 506 | 13 899 322 | 16 965 863 | 23 172 160 | 15 092 107 | 15 500 064 | 17 449 366 | 12 209 458 | 12 882 488 | 15 587 611 | 10 510 304 | 7 599 935 | 8 091 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 94,7 % | 95,5 % | 88,8 % | 87 % | 78,2 % | 79,4 % | 77,4 % | 73,9 % | 80,2 % | 76,9 % | 68,2 % | 74,2 % | 78,7 % | 75,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.