SOLRØD AUTOCARE ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | 9 304 937 | 9 794 214 | 8 550 753 | 9 756 420 | 8 878 794 | 8 065 582 | 7 397 712 | 8 082 940 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 3 267 128 | 2 908 048 | 2 952 373 | 2 550 972 | 2 656 142 | 3 294 490 | −73 105 | 342 961 | 275 596 | 473 873 | — | — | 279 390 | 355 933 |
| Resultat før skatt | 3 268 178 | 2 912 897 | 2 954 889 | 2 539 010 | 2 646 881 | 3 276 668 | −72 215 | — | — | — | — | — | 294 764 | 285 854 |
| Årsresultat | 2 548 474 | 2 272 850 | 2 302 439 | 1 977 894 | 2 060 767 | 2 552 733 | −61 097 | 264 424 | 217 959 | 369 538 | −13 888 | 210 333 | 159 817 | 190 680 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | −0,8 % | 3,5 % | 3,2 % | 4,9 % | — | — | 3,8 % | 4,4 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | −0,7 % | 2,7 % | 2,5 % | 3,8 % | −0,2 % | 2,6 % | 2,2 % | 2,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 5 496 981 | 5 506 305 | 5 270 663 | 4 420 710 | 4 122 763 | 4 254 013 | 1 444 203 | 1 717 431 | 2 141 154 | 1 968 421 | 1 589 227 | 1 620 509 | 1 542 317 | 1 488 794 |
| Egenkapital | 3 509 496 | 3 161 022 | 3 188 172 | 2 885 734 | 2 907 840 | 2 847 073 | 515 537 | 792 633 | 939 810 | 928 651 | 559 113 | 707 935 | 630 668 | 470 850 |
| Sum gjeld | 1 987 485 | 2 345 283 | 2 082 491 | 1 534 976 | 1 214 923 | 1 406 940 | 928 666 | 924 798 | 1 201 344 | 1 039 770 | 1 030 114 | 912 574 | 911 649 | 1 017 944 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 912 574 | 911 649 | 1 017 944 |
| Egenkapitalandel | 63,8 % | 57,4 % | 60,5 % | 65,3 % | 70,5 % | 66,9 % | 35,7 % | 46,2 % | 43,9 % | 47,2 % | 35,2 % | 43,7 % | 40,9 % | 31,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.