DANHIL TRANSLATE ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | 235 359 | 456 675 | 406 844 | 562 994 | 521 878 | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 67 017 | −65 244 | −12 043 | 7 330 | 36 419 | 17 579 | 12 022 | −50 138 | 4 676 | 11 501 | −94 990 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 67 083 | −64 703 | −11 916 | 6 043 | 34 990 | 12 108 | 12 022 | −50 138 | 2 689 | 11 501 | −103 428 | — | — | — |
| Årsresultat | 67 083 | −64 703 | −11 916 | 6 043 | 2 010 | 12 108 | 9 969 | −50 138 | 2 104 | 6 167 | −84 432 | −52 179 | 62 812 | 34 430 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | 7,5 % | 2,6 % | −12,3 % | 0,8 % | 2,2 % | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | 5,1 % | 2,2 % | −12,3 % | 0,4 % | 1,2 % | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 254 588 | 199 212 | 266 434 | 226 172 | 247 378 | 223 848 | 166 248 | 154 243 | 246 055 | 244 723 | 251 488 | 363 377 | 511 219 | 424 507 |
| Egenkapital | 206 687 | 139 603 | 204 306 | 216 222 | 210 179 | 208 169 | 196 061 | 186 092 | 236 228 | 234 124 | 227 957 | 312 389 | 364 568 | 301 756 |
| Sum gjeld | 47 901 | 59 609 | 62 128 | 9 950 | 37 199 | 15 679 | −29 813 | −31 849 | 9 827 | 10 599 | 23 531 | 50 988 | 146 651 | 122 751 |
| Kortsiktig gjeld | 47 901 | 59 609 | 62 128 | 9 950 | 37 199 | 15 679 | — | — | 9 827 | 10 599 | 23 531 | 50 988 | 146 651 | 122 751 |
| Egenkapitalandel | 81,2 % | 70,1 % | 76,7 % | 95,6 % | 85 % | 93 % | 117,9 % | 120,6 % | 96 % | 95,7 % | 90,6 % | 86 % | 71,3 % | 71,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.