REMONDIS A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 344 860 000 | 387 925 000 | 441 237 000 | 473 308 000 | 489 341 000 | 528 582 000 | 640 704 000 | 665 000 244 | 561 291 475 | 504 430 971 | 447 873 781 | 472 762 500 | 455 513 865 | 400 899 582 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 29 097 000 | 29 849 000 | 23 014 000 | 3 170 000 | 12 388 000 | −9 594 000 | −93 733 000 | −39 221 216 | −13 925 169 | −8 778 344 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 25 250 000 | 23 045 000 | 15 421 000 | 113 000 | 8 871 000 | — | — | −44 498 481 | −17 156 353 | −11 814 011 | 6 806 601 | — | — | — |
| Årsresultat | 25 250 000 | 22 507 000 | 14 551 000 | 113 000 | 8 908 000 | −12 080 000 | −99 829 000 | −44 498 481 | −12 216 937 | −11 194 662 | 5 248 412 | 10 441 646 | 11 135 971 | 25 538 331 |
| Driftsmargin | 8,4 % | 7,7 % | 5,2 % | 0,7 % | 2,5 % | −1,8 % | −14,6 % | −5,9 % | −2,5 % | −1,7 % | — | — | — | — |
| Nettomargin | 7,3 % | 5,8 % | 3,3 % | 0 % | 1,8 % | −2,3 % | −15,6 % | −6,7 % | −2,2 % | −2,2 % | 1,2 % | 2,2 % | 2,4 % | 6,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 215 763 000 | 214 108 000 | 239 113 000 | 267 004 000 | 284 066 000 | 299 661 000 | 338 572 000 | 397 555 331 | 326 269 804 | 281 383 054 | 249 194 807 | 255 055 021 | 229 717 504 | 221 388 700 |
| Egenkapital | 68 945 000 | 51 895 000 | 29 388 000 | 14 837 000 | 14 724 000 | 5 802 000 | −83 618 000 | 16 211 494 | 66 834 169 | 79 051 106 | 93 245 768 | 87 997 356 | 77 555 710 | 93 406 416 |
| Sum gjeld | 146 818 000 | 162 213 000 | 209 725 000 | 252 167 000 | 269 342 000 | 293 859 000 | 422 190 000 | 381 343 837 | 259 435 635 | 202 331 948 | 155 949 039 | 167 057 665 | 152 161 794 | 127 982 284 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | 169 366 882 | — | — | 80 503 722 | 80 018 796 | 64 357 717 |
| Egenkapitalandel | 32 % | 24,2 % | 12,3 % | 5,6 % | 5,2 % | 1,9 % | −24,7 % | 4,1 % | 20,5 % | 28,1 % | 37,4 % | 34,5 % | 33,8 % | 42,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.