P.G. INVEST ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 6 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | 1 716 | 33 008 | 64 161 | −107 406 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 20 362 885 | 47 331 808 | 31 711 339 | −16 818 662 | 39 803 401 | 434 830 909 | 36 868 379 | 37 015 249 |
| Årsresultat | 15 889 097 | 38 829 754 | 31 407 101 | −16 818 662 | 31 605 256 | 434 826 756 | 35 353 937 | 36 899 511 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 501 607 196 | 490 183 796 | 443 459 706 | 412 109 233 | 436 654 703 | 876 842 267 | 446 572 994 | 420 072 368 |
| Egenkapital | 498 139 807 | 482 250 710 | 443 420 956 | 412 074 233 | 428 892 896 | 476 566 009 | 445 349 796 | 419 882 178 |
| Sum gjeld | 3 467 389 | 7 933 086 | 38 750 | 35 000 | 7 761 808 | 400 276 258 | 1 223 198 | 190 190 |
| Kortsiktig gjeld | 196 250 | 46 250 | 38 750 | 35 000 | 30 000 | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 99,3 % | 98,4 % | 100 % | 100 % | 98,2 % | 54,4 % | 99,7 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 8 av 8 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2016 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2015 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.