KROGHS FLASKEGENBRUG A/S
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 3 873 175 | 5 873 106 | 4 422 362 | 1 977 980 | 2 692 392 | 3 963 739 | 2 277 442 | −752 090 | 138 360 | 1 367 694 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 3 909 360 | 6 001 282 | 4 451 829 | 1 948 447 | 2 637 255 | 3 922 350 | 2 267 955 | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 3 044 915 | 4 677 082 | 3 470 447 | 1 517 638 | 2 050 280 | 3 056 084 | 1 766 710 | −581 461 | 100 813 | 1 097 711 | −172 681 | −429 927 | −701 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 10 840 047 | 12 596 144 | 10 889 440 | 9 438 719 | 10 072 855 | 11 126 739 | 9 700 231 | 7 491 767 | 7 638 597 | 10 341 834 | 9 326 423 | 9 940 206 | 10 688 000 |
| Egenkapital | 9 261 308 | 9 816 393 | 8 639 311 | 6 668 864 | 6 650 426 | 6 600 146 | 5 544 063 | 4 027 353 | 4 858 817 | 5 758 003 | 5 795 791 | 5 968 470 | 6 398 000 |
| Sum gjeld | 1 578 739 | 2 779 751 | 2 250 129 | 2 769 855 | 3 422 429 | 4 526 593 | 4 156 168 | 3 464 414 | 2 779 780 | 4 583 831 | 3 530 632 | 3 971 736 | 4 290 000 |
| Kortsiktig gjeld | 1 578 739 | 2 779 751 | 2 250 129 | 2 769 855 | 3 422 429 | 4 526 593 | 3 932 979 | 3 464 414 | 2 779 780 | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 85,4 % | 77,9 % | 79,3 % | 70,7 % | 66 % | 59,3 % | 57,2 % | 53,8 % | 63,6 % | 55,7 % | 62,1 % | 60 % | 59,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.