PCD HOLDING ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 431 711 | 405 596 | 827 859 | 573 423 | 647 246 | 357 171 | 171 662 | 328 975 | −22 943 | −11 441 | 423 137 |
| Resultat før skatt | 125 211 | 133 794 | 127 252 | 267 242 | 320 055 | 147 332 | 90 663 | 322 955 | 245 285 | −742 190 | 224 729 |
| Årsresultat | 94 505 | 103 528 | 98 574 | 267 242 | 320 055 | 147 332 | 90 663 | 322 955 | 191 059 | −723 238 | 351 225 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 8 196 865 | 7 805 910 | 7 663 044 | 8 172 830 | 7 943 083 | 7 538 333 | 7 239 134 | 7 005 265 | 7 028 644 | 6 258 884 | 7 266 942 |
| Egenkapital | 2 886 883 | 2 784 395 | 2 683 250 | 2 196 156 | 1 929 027 | 1 608 972 | 1 461 641 | 1 370 977 | 1 041 166 | 850 107 | 1 573 345 |
| Sum gjeld | 5 309 982 | 5 021 515 | 4 979 794 | 5 976 674 | 6 014 056 | 5 929 361 | 5 777 493 | 5 634 288 | 5 987 478 | 5 408 777 | 5 693 597 |
| Kortsiktig gjeld | 331 964 | 1 259 515 | 1 217 794 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 35,2 % | 35,7 % | 35 % | 26,9 % | 24,3 % | 21,3 % | 20,2 % | 19,6 % | 14,8 % | 13,6 % | 21,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.