ENGELBRECHT UDLEJNING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | −168 630 | 2 547 552 | 140 642 | 129 620 | 16 006 | 105 596 | −31 632 | −1 670 663 | 281 089 | −62 000 |
| Resultat før skatt | 424 921 | 1 469 198 | 981 133 | −2 367 500 | 543 183 | 2 844 699 | 736 087 | −465 927 | −191 265 | 285 242 | 625 706 | −1 527 160 | 598 428 | 1 732 000 |
| Årsresultat | 331 778 | 1 449 970 | 981 133 | −2 367 500 | 422 717 | 2 459 234 | 736 087 | −465 927 | −191 265 | 285 242 | 624 971 | −1 470 685 | 720 820 | 1 350 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 27 501 368 | 27 154 553 | 25 704 606 | 24 724 980 | 27 204 339 | 27 032 992 | 24 320 566 | 23 681 744 | 24 570 418 | 25 055 603 | 24 951 315 | 30 273 624 | 31 694 868 | 30 706 000 |
| Egenkapital | 27 371 039 | 27 039 262 | 25 589 291 | 24 608 158 | 26 975 658 | 26 552 941 | 24 173 707 | 23 437 620 | 24 478 549 | 24 669 814 | 24 384 572 | 11 729 837 | 13 200 522 | 12 479 000 |
| Sum gjeld | 130 329 | 115 291 | 115 315 | 116 822 | 228 681 | 480 051 | 146 859 | 244 124 | 91 869 | 385 789 | 566 743 | 18 543 787 | 18 494 346 | 18 227 000 |
| Kortsiktig gjeld | 130 329 | 115 291 | 115 315 | 116 822 | 228 681 | 480 051 | 146 859 | 244 124 | 91 869 | 385 789 | 566 743 | 12 883 959 | 12 578 037 | — |
| Egenkapitalandel | 99,5 % | 99,6 % | 99,6 % | 99,5 % | 99,2 % | 98,2 % | 99,4 % | 99 % | 99,6 % | 98,5 % | 97,7 % | 38,7 % | 41,6 % | 40,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.