MALERFIRMAET NIELS BECH JENSEN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 899 037 | 343 745 | −294 568 | 797 170 | 454 547 | — | 635 668 | 454 476 | 278 634 | 815 197 | 1 177 315 | −526 998 | 404 603 | 213 159 |
| Resultat før skatt | 878 896 | 322 637 | −306 209 | 779 648 | 419 422 | 265 401 | 590 687 | 417 312 | 300 253 | 819 208 | 1 161 400 | −552 104 | 433 970 | 272 039 |
| Årsresultat | 684 548 | 248 035 | −248 063 | 598 831 | 309 891 | 201 781 | 457 544 | 319 700 | 226 693 | 632 965 | 889 123 | −438 077 | 329 662 | 272 039 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 256 471 | 3 444 942 | 2 265 657 | 3 222 631 | 2 847 758 | 3 991 565 | 3 373 805 | 2 877 650 | 2 284 184 | 3 088 675 | 3 059 486 | 1 797 816 | 2 243 961 | 2 594 706 |
| Egenkapital | 1 783 352 | 1 098 803 | 850 768 | 1 098 831 | 1 088 917 | 979 026 | 1 277 244 | 819 701 | 577 176 | 1 700 483 | 1 267 519 | 378 406 | 1 116 483 | 786 821 |
| Sum gjeld | 1 473 119 | 2 346 139 | 1 414 889 | 2 123 800 | 1 758 841 | 3 012 539 | 2 096 561 | 2 057 949 | 1 707 008 | 1 388 192 | 1 791 967 | 1 419 410 | 1 127 478 | 1 807 885 |
| Kortsiktig gjeld | 1 473 119 | 2 346 139 | 1 414 889 | 2 123 800 | 1 758 841 | 2 902 683 | 2 053 804 | — | — | 1 388 192 | 1 791 967 | 1 419 410 | 1 127 478 | 1 807 885 |
| Egenkapitalandel | 54,8 % | 31,9 % | 37,6 % | 34,1 % | 38,2 % | 24,5 % | 37,9 % | 28,5 % | 25,3 % | 55,1 % | 41,4 % | 21 % | 49,8 % | 30,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.