DORIS HANSEN ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 299 501 | 405 123 | 342 117 | 416 379 | 357 269 | 330 909 | 477 521 | 414 137 | 424 185 | 418 414 | 407 402 | 443 781 | 306 120 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 59 089 | 51 801 | 41 324 | 155 022 | 113 610 | 67 966 | 141 152 | 72 586 | 100 793 | 126 537 | 128 188 | 161 897 | 60 316 |
| Resultat før skatt | −94 855 | 225 142 | 116 196 | 129 676 | 167 757 | 123 315 | 80 490 | 65 136 | 191 410 | 228 355 | 241 276 | 242 685 | 132 327 |
| Årsresultat | −75 311 | 174 282 | 88 576 | 100 470 | 115 117 | 94 517 | 67 972 | 43 642 | 142 878 | 174 896 | 182 446 | 196 875 | 85 345 |
| Driftsmargin | 19,7 % | 12,8 % | 12,1 % | 37,2 % | 31,8 % | 20,5 % | 29,6 % | 17,5 % | 23,8 % | 30,2 % | 31,5 % | 36,5 % | 19,7 % |
| Nettomargin | −25,1 % | 43 % | 25,9 % | 24,1 % | 32,2 % | 28,6 % | 14,2 % | 10,5 % | 33,7 % | 41,8 % | 44,8 % | 44,4 % | 27,9 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 446 552 | 658 916 | 599 997 | 663 373 | 701 293 | 627 186 | 609 246 | 689 506 | 741 582 | 678 336 | 622 960 | 498 011 | 353 590 |
| Egenkapital | 371 197 | 596 508 | 532 226 | 543 652 | 556 180 | 551 663 | 565 146 | 597 174 | 653 532 | 590 654 | 515 558 | 383 112 | 236 237 |
| Sum gjeld | 75 355 | 62 408 | 67 771 | 119 721 | 145 113 | 75 523 | 44 100 | 92 332 | 88 050 | 87 682 | 107 402 | 114 899 | 117 353 |
| Kortsiktig gjeld | 75 355 | 62 408 | — | — | — | 75 523 | 44 100 | 92 332 | 88 050 | 87 682 | 107 402 | 114 899 | 69 979 |
| Egenkapitalandel | 83,1 % | 90,5 % | 88,7 % | 82 % | 79,3 % | 88 % | 92,8 % | 86,6 % | 88,1 % | 87,1 % | 82,8 % | 76,9 % | 66,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.