Orkla Care A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 845 550 000 | 865 413 000 | 837 502 000 | 739 708 000 | 764 251 000 | 747 565 000 | 638 429 669 | 653 993 913 | 709 713 | 612 172 000 | 446 775 000 | 471 160 000 | 434 199 000 | 443 175 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 64 373 000 | 89 486 000 | 94 672 000 | 70 961 000 | 147 784 000 | 142 964 000 | 66 054 560 | 57 615 773 | 61 500 | 58 744 000 | — | — | 12 081 000 | 7 611 000 |
| Resultat før skatt | 81 387 000 | 121 314 000 | 113 243 000 | 100 835 000 | 157 434 000 | 135 815 000 | 77 328 560 | — | — | 72 259 000 | 43 386 000 | 41 392 000 | 24 905 000 | 8 425 000 |
| Årsresultat | 70 485 000 | 103 148 000 | 94 911 000 | 84 169 713 | 123 961 752 | 104 376 174 | 61 774 077 | 57 573 763 | 156 078 | 58 063 000 | 39 342 000 | 33 452 000 | 21 298 000 | 5 687 000 |
| Driftsmargin | 7,6 % | 10,3 % | 11,3 % | 9,6 % | 19,3 % | 19,1 % | 10,3 % | 8,8 % | 8,7 % | 9,6 % | — | — | 2,8 % | 1,7 % |
| Nettomargin | 8,3 % | 11,9 % | 11,3 % | 11,4 % | 16,2 % | 14 % | 9,7 % | 8,8 % | 22 % | 9,5 % | 8,8 % | 7,1 % | 4,9 % | 1,3 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 795 339 000 | 892 648 000 | 877 770 000 | 898 526 000 | 794 912 000 | 932 462 000 | 876 890 000 | 874 348 908 | 860 980 | 687 763 000 | 621 548 000 | 584 212 000 | 550 777 000 | 511 891 000 |
| Egenkapital | 211 120 000 | 280 635 000 | 362 487 000 | 267 578 613 | 213 408 752 | 533 747 314 | 429 371 417 | 367 597 763 | 310 024 | 381 679 000 | 326 334 000 | 285 772 000 | 254 345 000 | 229 035 000 |
| Sum gjeld | 584 219 000 | 612 013 000 | 515 283 000 | 630 948 155 | 581 503 574 | 398 714 604 | 447 518 608 | 506 751 146 | 550 955 | 306 084 000 | 295 214 000 | 298 440 000 | 296 432 000 | 282 856 000 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 26,5 % | 31,4 % | 41,3 % | 29,8 % | 26,8 % | 57,2 % | 49 % | 42 % | 36 % | 55,5 % | 52,5 % | 48,9 % | 46,2 % | 44,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.