MICALI DATA ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 406 043 | 575 442 | 546 052 | 684 130 | 682 318 | 657 296 | 629 977 | 537 768 | 590 328 | 565 723 | 538 448 | 514 123 | 487 403 | 453 806 |
| Resultat før skatt | 320 949 | 533 158 | 513 635 | 663 247 | 651 703 | 631 442 | 601 025 | 467 829 | 530 482 | 490 478 | 445 709 | 387 394 | 393 396 | 318 282 |
| Årsresultat | 250 341 | 415 867 | 400 657 | 517 343 | 508 342 | 492 530 | 468 817 | 364 919 | 413 791 | 382 594 | 367 250 | 292 462 | 298 985 | 238 723 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 7 852 407 | 7 700 119 | 7 330 792 | 7 538 939 | 7 920 869 | 8 098 623 | 8 446 688 | 8 048 501 | 7 848 288 | 7 683 885 | 7 531 521 | 7 555 549 | 7 721 260 | 8 119 882 |
| Egenkapital | 4 590 307 | 4 739 967 | 4 824 099 | 4 923 443 | 4 906 099 | 4 897 757 | 5 205 227 | 4 736 410 | 4 371 491 | 3 957 700 | 3 575 106 | 3 207 856 | 2 915 394 | 2 616 409 |
| Sum gjeld | 3 262 100 | 2 960 152 | 2 506 693 | 2 615 496 | 3 014 770 | 3 200 866 | 3 241 461 | 3 312 091 | 3 476 797 | 3 726 185 | 3 956 415 | 4 347 693 | 4 805 866 | 5 503 473 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 58,5 % | 61,6 % | 65,8 % | 65,3 % | 61,9 % | 60,5 % | 61,6 % | 58,8 % | 55,7 % | 51,5 % | 47,5 % | 42,5 % | 37,8 % | 32,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.