S.O.C. HOLDING ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1 297 562 | 1 269 112 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 351 379 | −22 845 | 739 793 | 707 002 | 403 782 | 559 823 | 42 642 | 513 978 | 349 844 | 373 522 | 517 509 | — | 540 093 | 490 304 |
| Resultat før skatt | 611 851 | −297 895 | 1 105 196 | 752 406 | 634 599 | 615 391 | 3 885 | 231 530 | 555 999 | 275 765 | 446 192 | −61 173 | 525 223 | 328 631 |
| Årsresultat | 539 870 | −352 414 | 882 735 | 628 968 | 489 741 | 505 558 | 49 764 | 194 704 | 292 389 | 215 279 | 530 443 | 84 008 | 468 298 | 232 106 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 41,6 % | 38,6 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 36,1 % | 18,3 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 25 031 005 | 23 028 922 | 23 399 417 | 22 777 077 | 22 248 683 | 21 606 113 | 20 990 409 | 21 956 721 | 21 929 757 | 20 527 331 | 20 554 444 | 20 176 439 | 20 200 332 | 21 051 482 |
| Egenkapital | 16 562 242 | 16 022 372 | 16 489 786 | 15 607 051 | 15 092 083 | 14 715 342 | 14 320 384 | 14 378 620 | 14 289 716 | 13 400 727 | 13 285 248 | 12 754 805 | 12 769 197 | 12 397 499 |
| Sum gjeld | 8 468 763 | 7 006 550 | 6 909 631 | 7 170 026 | 7 156 600 | 6 890 771 | 6 670 025 | 7 578 101 | 7 640 041 | 7 126 604 | 7 269 196 | 7 421 634 | 7 431 135 | 8 653 983 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 66,2 % | 69,6 % | 70,5 % | 68,5 % | 67,8 % | 68,1 % | 68,2 % | 65,5 % | 65,2 % | 65,3 % | 64,6 % | 63,2 % | 63,2 % | 58,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.