D C CONTAINER A/S
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 3 756 230 | 2 785 421 | 2 197 336 | 2 625 436 | 3 163 982 | 3 619 045 | 2 424 583 | 2 649 863 | 3 565 932 | 2 917 871 | — | — |
| Resultat før skatt | 3 853 989 | 2 865 229 | 2 242 653 | 2 663 878 | 3 274 900 | 3 645 907 | 2 417 676 | — | 3 559 176 | 2 906 769 | 3 021 629 | 1 954 496 |
| Årsresultat | 3 001 776 | 2 229 401 | 1 740 990 | 2 062 046 | 2 551 506 | 2 840 780 | 1 879 811 | 2 042 362 | 2 772 729 | 2 267 339 | 2 310 243 | 1 475 296 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 13 547 120 | 13 624 822 | 12 283 892 | 15 681 807 | 13 056 810 | 10 862 436 | 6 900 315 | 6 658 993 | 7 479 647 | 4 975 886 | 3 480 212 | 6 151 149 |
| Egenkapital | 6 248 488 | 5 246 712 | 4 517 312 | 4 276 322 | 3 314 276 | 3 562 769 | 2 621 989 | 2 746 368 | 704 006 | 2 798 277 | 530 938 | 2 365 694 |
| Sum gjeld | 7 298 632 | 8 378 110 | 7 766 580 | 11 405 485 | 9 742 534 | 7 299 667 | 4 278 326 | 3 912 625 | 6 775 641 | 2 177 609 | 2 949 274 | 3 785 455 |
| Kortsiktig gjeld | 6 437 181 | 7 758 228 | 7 122 837 | 9 222 423 | 9 003 414 | 6 519 380 | 4 278 326 | 3 912 625 | 6 775 641 | 2 177 609 | — | — |
| Egenkapitalandel | 46,1 % | 38,5 % | 36,8 % | 27,3 % | 25,4 % | 32,8 % | 38 % | 41,2 % | 9,4 % | 56,2 % | 15,3 % | 38,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.