OLE STORM SMEDE- OG MODELVÆRKSTED ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | 611 269 | 559 118 | 471 438 | 392 459 | 643 096 | 713 339 | 969 436 | 459 504 | 447 142 | 515 336 | 982 294 | 548 430 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 98 962 | 160 395 | 93 497 | 78 755 | −10 646 | 142 004 | 221 282 | 326 043 | −61 156 | −18 588 | −91 412 | 14 619 | 163 930 |
| Resultat før skatt | 98 946 | 160 697 | 93 095 | 77 786 | −11 295 | 142 004 | 221 029 | 318 266 | −71 021 | −24 992 | −96 674 | 6 728 | 152 244 |
| Årsresultat | 76 924 | 125 497 | 70 853 | 63 775 | −9 730 | 111 402 | 173 267 | 280 844 | −71 021 | −24 992 | −87 084 | 9 488 | 112 919 |
| Driftsmargin | — | 26,2 % | 16,7 % | 16,7 % | −2,7 % | 22,1 % | 31 % | 33,6 % | −13,3 % | −4,2 % | −17,7 % | 1,5 % | 29,9 % |
| Nettomargin | — | 20,5 % | 12,7 % | 13,5 % | −2,5 % | 17,3 % | 24,3 % | 29 % | −15,5 % | −5,6 % | −16,9 % | 1 % | 20,6 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 529 603 | 456 469 | 617 583 | 566 675 | 512 282 | 675 025 | 675 326 | 684 225 | 143 567 | 207 620 | 389 301 | 516 029 | 442 532 |
| Egenkapital | 430 239 | 340 196 | 351 341 | 285 488 | 251 713 | 372 043 | 368 641 | 290 374 | 9 531 | 80 555 | 105 545 | 192 630 | 183 142 |
| Sum gjeld | 99 364 | 116 273 | 266 242 | 281 187 | 260 569 | 302 982 | 306 685 | 393 851 | 134 036 | 127 065 | 283 756 | 323 399 | 259 390 |
| Kortsiktig gjeld | 94 244 | 116 273 | 266 242 | 281 187 | 260 569 | 302 982 | 306 685 | 393 851 | 134 036 | 127 065 | 283 756 | — | — |
| Egenkapitalandel | 81,2 % | 74,5 % | 56,9 % | 50,4 % | 49,1 % | 55,1 % | 54,6 % | 42,4 % | 6,6 % | 38,8 % | 27,1 % | 37,3 % | 41,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.