LEMA SYSTEM - SERVICE ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 2 231 888 | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 836 297 | 1 055 342 | 749 831 | 458 537 | 1 476 193 | 344 769 | 273 998 | 103 583 | 130 378 | 95 683 | −13 168 | 137 241 | 9 043 | −50 187 |
| Resultat før skatt | 804 369 | 1 041 118 | 737 196 | 425 837 | 1 463 500 | 323 664 | 242 779 | 101 418 | 127 308 | 90 426 | −32 722 | 120 928 | −25 698 | −110 572 |
| Årsresultat | 620 590 | 803 188 | 567 642 | 325 195 | 1 139 995 | 254 777 | 167 348 | 77 207 | 98 192 | 49 405 | −32 722 | 128 501 | −11 912 | −95 985 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −0,6 % | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −1,5 % | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 436 776 | 3 004 879 | 2 463 583 | 1 759 415 | 2 845 218 | 1 596 524 | 909 349 | 506 558 | 466 413 | 401 180 | 892 612 | 955 947 | 809 338 | 777 967 |
| Egenkapital | 2 396 272 | 1 836 680 | 1 033 492 | 524 751 | 1 197 125 | 307 130 | 217 353 | 127 305 | 148 198 | 99 405 | 247 664 | 280 386 | 151 885 | 163 797 |
| Sum gjeld | 1 040 504 | 1 168 199 | 1 430 091 | 1 234 664 | 1 648 093 | 1 289 394 | 691 996 | 379 253 | 318 216 | 301 775 | 644 948 | 675 561 | 657 453 | 614 170 |
| Kortsiktig gjeld | 1 040 504 | 1 165 280 | 1 412 366 | — | 1 648 093 | 1 289 394 | 691 996 | 379 253 | 318 216 | 301 775 | 644 948 | 675 561 | 657 453 | 614 170 |
| Egenkapitalandel | 69,7 % | 61,1 % | 42 % | 29,8 % | 42,1 % | 19,2 % | 23,9 % | 25,1 % | 31,8 % | 24,8 % | 27,7 % | 29,3 % | 18,8 % | 21,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.