SPOTLIGHT A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 328 032 | −908 977 | −745 655 | 712 196 | 3 564 502 | — | 75 361 | 135 990 | 129 251 | 127 402 | 133 449 | −934 926 | −2 882 350 | −2 459 000 |
| Resultat før skatt | 244 365 | −987 575 | −785 415 | 679 610 | 4 324 155 | 1 577 022 | 15 568 | 92 374 | 59 345 | 3 131 | −182 107 | −1 032 382 | −3 428 403 | −3 670 000 |
| Årsresultat | 185 146 | −771 003 | −616 944 | 524 884 | 3 382 233 | 1 226 821 | 4 659 | 68 018 | 42 423 | 760 | −183 827 | −721 444 | −2 583 779 | −3 055 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 10 726 120 | 8 385 386 | 10 603 716 | 11 600 726 | 12 170 709 | 10 669 526 | 5 396 009 | 5 549 034 | 4 660 484 | 3 577 162 | 3 692 600 | 4 244 204 | 6 051 396 | 3 929 000 |
| Egenkapital | 2 733 956 | 2 548 810 | 3 319 813 | 4 086 757 | 3 561 873 | 1 989 640 | 762 819 | 758 160 | 690 142 | 647 719 | −143 041 | 40 312 | 761 283 | −155 000 |
| Sum gjeld | 7 992 164 | 5 836 576 | 7 283 903 | 7 513 969 | 8 608 836 | 8 679 886 | 4 633 190 | 4 790 874 | 3 970 342 | 2 929 443 | 3 835 641 | 4 203 892 | 5 290 113 | 4 084 000 |
| Kortsiktig gjeld | 7 325 712 | 5 132 812 | 6 543 928 | — | — | 7 732 262 | — | — | 2 816 794 | 1 548 398 | 3 835 641 | 4 203 892 | 5 290 113 | — |
| Egenkapitalandel | 25,5 % | 30,4 % | 31,3 % | 35,2 % | 29,3 % | 18,6 % | 14,1 % | 13,7 % | 14,8 % | 18,1 % | −3,9 % | 0,9 % | 12,6 % | −3,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.