HAVDRUP REVISION ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−45 660 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 29 787 | 60 205 | 35 636 | 7 655 | 46 617 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | −23 411 | 24 439 | −28 070 | −11 464 | 121 236 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | −23 411 | 24 439 | −28 070 | −2 906 | 3 568 | 5 936 | 53 806 | 35 924 | −61 975 | 11 825 | −24 595 | 15 088 | 22 202 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 184 288 | 985 336 | 1 134 865 | 574 486 | 843 058 | 774 763 | 1 410 924 | 1 310 801 | 988 511 | 849 264 | 959 679 | 717 295 | 625 319 |
| Egenkapital | −45 660 | −22 249 | −46 689 | 169 794 | 175 400 | 179 132 | 173 195 | 119 389 | 83 465 | 145 440 | 133 615 | 158 210 | 143 121 |
| Sum gjeld | 1 229 948 | 1 007 585 | 1 181 554 | 404 692 | 667 658 | 595 631 | 1 237 728 | 1 191 412 | 905 046 | 703 824 | 826 064 | 559 086 | 482 197 |
| Kortsiktig gjeld | 1 229 948 | 1 007 585 | 1 181 554 | 404 692 | 667 658 | 595 631 | 1 237 728 | 1 191 412 | 905 046 | 703 824 | 826 064 | — | 482 197 |
| Egenkapitalandel | −3,9 % | −2,3 % | −4,1 % | 29,6 % | 20,8 % | 23,1 % | 12,3 % | 9,1 % | 8,4 % | 17,1 % | 13,9 % | 22,1 % | 22,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.