TØMRERFIRMAET K. MANNICHE LARSEN ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −264 309 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 27 098 | — | — | — | — | — | — | −243 340 | −238 930 | −235 403 | −237 260 | −257 507 | −230 563 |
| Årsresultat | 10 044 | −338 888 | 595 024 | −850 168 | 930 902 | 72 564 | −26 503 | 21 175 | 94 899 | −85 451 | −20 905 | 83 109 | −6 597 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 513 841 | 2 373 626 | 2 734 390 | 2 213 025 | 3 189 075 | 2 244 613 | 2 115 723 | 2 166 762 | 2 201 288 | 2 169 865 | 2 427 031 | 2 382 154 | 2 313 523 |
| Egenkapital | 2 373 653 | 2 363 609 | 2 702 497 | 2 137 473 | 3 017 641 | 2 116 739 | 2 084 175 | 2 110 678 | 2 139 503 | 2 094 604 | 2 254 055 | 2 365 960 | 2 282 851 |
| Sum gjeld | 140 188 | 10 017 | 31 892 | 75 552 | 171 434 | 127 874 | 31 548 | 56 084 | 61 785 | 75 260 | 172 976 | 16 194 | 30 672 |
| Kortsiktig gjeld | 140 188 | 10 017 | 31 892 | 75 552 | 171 434 | 127 874 | 31 548 | 56 084 | 61 785 | 75 260 | 172 976 | 16 194 | 30 672 |
| Egenkapitalandel | 94,4 % | 99,6 % | 98,8 % | 96,6 % | 94,6 % | 94,3 % | 98,5 % | 97,4 % | 97,2 % | 96,5 % | 92,9 % | 99,3 % | 98,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.