HERO GEARS A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 2 746 931 | 4 390 505 | 3 122 387 | 792 311 | −3 429 780 | −5 126 989 | 3 892 661 | 1 792 331 | 729 012 | 3 176 507 | 1 768 184 | 2 351 985 | 715 810 | 5 008 733 |
| Resultat før skatt | 1 640 214 | 3 134 286 | 2 387 700 | 299 712 | −3 934 266 | −5 492 180 | 3 624 840 | 1 611 336 | 369 048 | 2 796 300 | 1 356 613 | 1 681 657 | 60 663 | 4 226 723 |
| Årsresultat | 1 277 410 | 2 443 227 | 1 856 308 | 229 567 | −3 069 166 | −4 284 305 | 2 824 736 | 1 254 990 | 287 163 | 2 180 403 | 1 046 515 | 1 214 155 | 42 453 | 3 167 522 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 41 258 077 | 41 651 727 | 34 258 657 | 31 701 083 | 33 483 735 | 30 737 561 | 32 549 295 | 29 034 650 | 20 488 976 | 25 703 788 | 24 858 267 | 28 613 807 | 26 085 680 | 30 590 379 |
| Egenkapital | 15 354 041 | 14 376 631 | 12 233 404 | 10 377 096 | 10 147 529 | 8 716 695 | 15 101 000 | 12 976 264 | 11 721 274 | 12 434 111 | 12 153 708 | 12 207 193 | 12 393 038 | 13 750 585 |
| Sum gjeld | 25 904 036 | 27 275 096 | 22 025 253 | 21 323 987 | 23 336 206 | 22 020 866 | 17 448 295 | 16 058 386 | 8 767 702 | 13 269 677 | 12 704 559 | 16 406 614 | 13 692 642 | 16 839 794 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | 15 477 362 | 13 689 247 | 12 379 255 | 9 610 512 | 8 134 311 | 6 250 094 | 4 508 363 | 6 395 762 | 6 218 991 | 6 900 789 | 5 615 851 | 7 053 905 |
| Egenkapitalandel | 37,2 % | 34,5 % | 35,7 % | 32,7 % | 30,3 % | 28,4 % | 46,4 % | 44,7 % | 57,2 % | 48,4 % | 48,9 % | 42,7 % | 47,5 % | 45 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.