STORE-HEDEBYG EJENDOMSSELSKAB ApS
Årsregnskap 2013–2026, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | 761 400 | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 619 342 | 480 946 | 593 129 | 437 930 | 599 531 | 522 420 | 615 530 | 474 887 | 529 618 | 420 966 | 515 444 | 497 092 | 499 470 | 417 714 |
| Resultat før skatt | 562 087 | 416 933 | 508 914 | 342 953 | 500 723 | 442 220 | 444 954 | 292 325 | 493 083 | 379 004 | 469 029 | 432 794 | 435 015 | 330 759 |
| Årsresultat | 438 286 | 325 192 | 394 986 | 254 565 | 442 147 | 344 958 | 346 812 | 227 303 | 385 025 | 295 520 | 359 259 | 430 723 | 381 040 | 282 434 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | 80,8 % | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | 45,5 % | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 7 158 691 | 7 793 020 | 7 685 428 | 7 734 573 | 7 479 329 | 7 388 017 | 7 139 392 | 7 685 358 | 6 027 241 | 5 776 025 | 5 459 421 | 5 116 860 | 5 062 826 | 5 285 181 |
| Egenkapital | 2 865 602 | 2 927 316 | 2 602 124 | 2 207 138 | 1 952 571 | 1 510 425 | 1 165 467 | 818 656 | 2 441 625 | 2 056 600 | 1 761 080 | 1 401 821 | 971 098 | 1 090 058 |
| Sum gjeld | 4 293 089 | 4 865 704 | 5 083 304 | 5 527 435 | 5 526 758 | 5 877 592 | 5 973 925 | 6 866 702 | 3 585 616 | 3 719 425 | 3 698 341 | 3 715 039 | 4 091 728 | 4 195 123 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 40 % | 37,6 % | 33,9 % | 28,5 % | 26,1 % | 20,4 % | 16,3 % | 10,7 % | 40,5 % | 35,6 % | 32,3 % | 27,4 % | 19,2 % | 20,6 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.