NORDSTRØM HANDEL A/S
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −1 685 944 | −2 950 701 | 2 039 810 | 2 067 212 | 405 376 | 84 029 | 386 425 | 1 151 658 | −116 937 | 417 079 | — | — | — |
| Resultat før skatt | −1 989 366 | −3 029 927 | 2 034 224 | 2 055 911 | 387 896 | −18 128 | 328 870 | — | −335 499 | — | — | — | — |
| Årsresultat | −2 271 792 | −2 363 343 | 1 719 020 | 1 984 869 | 544 748 | −21 616 | 316 253 | 1 238 866 | −364 055 | 371 374 | −1 208 835 | −68 517 | −540 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 9 884 077 | 10 502 276 | 10 524 795 | 6 517 412 | 5 460 152 | 6 595 054 | 6 328 404 | 6 166 577 | 4 610 429 | 5 300 057 | 5 555 915 | 7 270 853 | 7 590 000 |
| Egenkapital | 2 512 521 | 4 784 313 | 7 147 656 | 5 428 635 | 3 443 766 | 2 899 018 | 2 920 634 | 2 604 380 | 1 365 514 | 1 729 567 | 1 358 196 | 571 409 | 640 000 |
| Sum gjeld | 7 371 556 | 5 717 963 | 3 377 139 | 1 088 777 | 2 016 386 | 3 696 036 | 3 407 770 | 3 562 197 | 3 244 915 | 3 570 490 | 4 197 719 | 6 699 444 | 6 950 000 |
| Kortsiktig gjeld | 7 309 694 | 5 658 329 | — | 1 032 909 | 2 016 386 | 3 696 036 | 3 407 770 | 3 562 197 | 3 244 915 | 3 570 490 | 4 197 719 | 6 699 444 | 6 950 000 |
| Egenkapitalandel | 25,4 % | 45,6 % | 67,9 % | 83,3 % | 63,1 % | 44 % | 46,2 % | 42,2 % | 29,6 % | 32,6 % | 24,4 % | 7,9 % | 8,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.