ZACHO-LIND A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | 7 000 000 | 6 000 000 | 12 000 000 | — | 239 293 448 | 247 549 092 | 225 719 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 32 992 001 | 19 725 510 | 19 085 446 | 16 074 335 | 11 106 883 | 11 524 768 | 6 112 270 | 6 612 393 | 5 876 483 | 11 826 834 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 32 625 759 | 19 838 015 | 19 694 477 | 16 233 431 | 12 156 683 | 11 235 334 | 6 381 724 | 6 543 128 | 5 890 932 | 12 290 344 | 13 310 441 | 18 411 301 | 18 071 141 | 16 359 000 |
| Årsresultat | 25 411 397 | 15 474 302 | 15 327 850 | 12 613 103 | 9 438 061 | 8 749 211 | 4 959 991 | 5 088 594 | 4 579 904 | 9 551 371 | 10 161 652 | 13 869 478 | 13 602 162 | 12 330 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | 94,5 % | 97,9 % | 98,6 % | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | 72,7 % | 76,3 % | 79,6 % | — | 5,8 % | 5,5 % | 5,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 158 093 896 | 154 411 277 | 145 805 111 | 141 437 484 | 131 525 358 | 140 438 298 | 146 898 652 | 158 438 341 | 145 626 043 | 125 244 412 | 152 204 044 | 135 041 976 | 143 728 419 | 120 559 000 |
| Egenkapital | 84 336 384 | 73 924 987 | 78 450 685 | 72 122 836 | 66 509 733 | 63 271 674 | 57 022 463 | 54 562 473 | 51 474 378 | 54 894 475 | 54 343 104 | 56 181 451 | 42 311 973 | 36 709 000 |
| Sum gjeld | 73 757 512 | 80 486 290 | 67 354 426 | 69 314 648 | 65 015 625 | 77 166 624 | 89 876 189 | 103 875 868 | 94 151 665 | 70 349 937 | 97 860 940 | 78 860 525 | 101 416 446 | 83 850 000 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 53,3 % | 47,9 % | 53,8 % | 51 % | 50,6 % | 45,1 % | 38,8 % | 34,4 % | 35,3 % | 43,8 % | 35,7 % | 41,6 % | 29,4 % | 30,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.