HINBJERGHUS ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 830 222 | 877 496 | 900 188 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 309 496 | 359 038 | 3 857 920 | 810 227 | 901 245 | 6 192 274 | 1 165 706 | 367 921 | 886 666 | 169 353 | 249 576 | 52 782 | 171 510 |
| Resultat før skatt | 373 417 | 926 534 | 2 952 948 | 6 324 245 | 953 676 | 6 356 938 | 3 050 730 | 999 766 | 1 442 280 | 1 420 587 | 284 544 | 1 092 570 | 345 781 |
| Årsresultat | 333 531 | 886 384 | 2 080 632 | 5 905 787 | 629 678 | 5 599 846 | 3 138 791 | 428 556 | 2 251 755 | 1 420 587 | 200 569 | 1 107 812 | 259 336 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 30,1 % | 6 % | 19,1 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 24,2 % | 126,2 % | 28,8 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 42 172 191 | 41 998 425 | 44 074 870 | 39 460 696 | 33 233 039 | 32 239 345 | 28 026 496 | 25 237 640 | 27 823 075 | 19 757 652 | 18 417 639 | 18 107 586 | 15 476 061 |
| Egenkapital | 32 533 059 | 32 453 017 | 34 644 647 | 32 063 916 | 26 158 128 | 25 528 450 | 20 042 905 | 16 925 996 | 16 497 439 | 14 245 685 | 12 825 098 | 12 527 929 | 11 422 969 |
| Sum gjeld | 9 639 132 | 9 545 408 | 9 430 223 | 7 396 780 | 7 074 911 | 6 710 895 | 7 983 591 | 8 311 644 | 11 325 636 | 5 511 967 | 5 592 541 | 5 579 657 | 4 053 092 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | 3 453 309 | 2 841 037 | 1 603 487 | 1 605 587 | 1 453 710 | 544 402 |
| Egenkapitalandel | 77,1 % | 77,3 % | 78,6 % | 81,3 % | 78,7 % | 79,2 % | 71,5 % | 67,1 % | 59,3 % | 72,1 % | 69,6 % | 69,2 % | 73,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.