LM BYG HOLDING ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | 39 180 | 35 967 | 30 868 | 23 114 | 39 734 | 55 268 | 56 177 | 55 448 | 56 572 | 295 049 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −1 133 531 | −868 914 | −895 505 | −1 185 044 | −1 265 086 | −1 150 577 | −1 108 170 | −1 012 977 | −1 043 283 | −1 092 448 | −1 069 838 |
| Resultat før skatt | −1 019 835 | 3 328 089 | −1 275 308 | 1 140 346 | 6 838 702 | −4 038 086 | 65 163 | 983 678 | 1 548 500 | −2 128 157 | 3 630 721 |
| Årsresultat | −912 538 | 2 934 169 | −1 399 091 | 890 918 | 5 334 339 | −3 149 466 | 52 291 | 766 627 | 1 207 830 | −1 627 260 | 2 780 211 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | −362,6 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 942,3 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 37 462 591 | 38 945 992 | 35 806 700 | 38 448 085 | 39 146 679 | 33 230 061 | 36 971 546 | 37 223 788 | 37 068 856 | 37 767 814 | 41 590 517 |
| Egenkapital | 34 641 158 | 37 553 696 | 34 678 428 | 38 077 519 | 38 036 601 | 33 102 261 | 36 544 566 | 36 792 275 | 36 725 648 | 37 517 818 | 40 145 078 |
| Sum gjeld | 2 821 433 | 1 392 296 | 1 128 272 | 370 566 | 1 110 078 | 127 800 | 426 980 | 431 514 | 343 208 | 249 997 | 1 445 439 |
| Kortsiktig gjeld | 2 821 433 | — | 1 128 272 | — | — | 127 800 | — | — | — | 249 997 | — |
| Egenkapitalandel | 92,5 % | 96,4 % | 96,8 % | 99 % | 97,2 % | 99,6 % | 98,8 % | 98,8 % | 99,1 % | 99,3 % | 96,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.