HAVDRUP PLADEINDUSTRI ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 25 819 | 52 145 | 69 810 | −13 928 | −66 961 | 121 000 | −59 258 | 57 130 | 60 682 | −6 584 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 9 355 | 26 420 | 36 602 | −34 186 | −86 596 | 103 060 | −75 891 | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | 6 718 | 20 044 | 28 063 | −26 186 | −68 596 | 80 060 | −58 891 | 33 537 | 35 539 | −21 303 | 21 436 | −47 660 | −84 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 615 512 | 692 301 | 542 694 | 655 223 | 515 352 | 591 244 | 637 694 | 702 657 | 474 033 | 541 999 | 570 265 | 683 648 | 798 000 |
| Egenkapital | 113 366 | 106 649 | 86 604 | 58 541 | 84 727 | 183 323 | 103 263 | 162 153 | 128 618 | 93 078 | 114 381 | 92 943 | 141 000 |
| Sum gjeld | 502 146 | 585 652 | 456 090 | 596 682 | 430 625 | 407 921 | 534 431 | 540 504 | 345 415 | 448 921 | 455 884 | 590 705 | 657 000 |
| Kortsiktig gjeld | 502 146 | 585 652 | 456 090 | 596 682 | 430 625 | 407 921 | 534 431 | 540 504 | 345 415 | 448 921 | 455 884 | 590 705 | 631 000 |
| Egenkapitalandel | 18,4 % | 15,4 % | 16 % | 8,9 % | 16,4 % | 31 % | 16,2 % | 23,1 % | 27,1 % | 17,2 % | 20,1 % | 13,6 % | 17,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.